У всьому світі збільшується як кількість хворих на  коронавірус, а також тих, хто видужав або переніс захворювання без симптомів. Прийшов момент, коли лікарі та вчені можуть скласти реальну картину розвитку подій після хвороби. Висновок, який можна зробити вже зараз: навіть якщо захворювання протікає безсимптомно, воно могло залишити слід в організмі у вигляді уповільнених запальних процесів в життєво важливих органах, і ці процеси можуть розвинутися в хронічні патології. Як завжди говорили лікарі – “не такий страшний вірус, як його ускладнення”. Нещодавно з’явився новий термін посткоронавірусний синдром, який характеризує у перехворілих патологічні зміни в легенях, серці, судинах, очах, носоглотці, органах шлунково-кишкового тракту.

Коронавірус. Наслідки для імунітету

Всесвітня організація охорони здоров’я визнала, що коронавірус нового типу SARS-CoV-2 виявився набагато небезпечнішим, ніж всі відомі подібні патогени, наприклад, знайомий всім нам сезонний грип.

Новий коронавірус швидко мутує, змінюється – він виробив новий спосіб проникати в клітини нашого організму і наносити величезної шкоди важливим внутрішнім органам (легеням, серцю, судинам). Вірус викликає тривале розбалансування в роботі імунної системи.

У тих, пацієнтів, хто переніс коронавірус спостерігається значно підвищений окислювальний стрес через швидке вивільнення вільних радикалів і цитокінів, що призводить до пошкодження і подальшої загибелі клітин. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1876034120305670  

Значно гірше і в більш важких формах переносять коронавірус пацієнти з супутніми хронічними захворюваннями, такими як діабет, хвороби печінки, серцево-судинної системи, легенів та інших внутрішніх органів(https://spj.sciencemag.org/journals/research/2020/2402961/), тобто пацієнти з ослабленням імунітетом.

Внутрішньовенна вітамінна терапія при коронавірусі. Ефективно?

Внутрішньовенні вітамінні інфузії не входять до основного протоколу лікування коронавирусной інфекції SARS-CoV-2 і їх ефективність не є доведеною. Однак деякі компоненти внутрішньовенної вітамінної терапії все ж використовуються і їх ефективність доведена науковими дослідженнями:

https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.15.20066266v1  

 https://www.researchgate.net/publication/340257222_SARS-Cov-2Covid19_ADULT_RESPIRATORY_DISTRESS_SYNDROME_ARDS_HIGH_DOSE_IV_METHYLCOBALAMIN_IS_A_SAFE_COST_EFFECTIVE_RESCUE_TREATMENT_for_ARDS  

Крім того, побічним ефектом препаратів, що застосовуються для лікування коронавирусной інфекції SARS-CoV-2 є порушення серцевого ритму (аритмія). https://www.ema.europa.eu/en/news/covid-19-reminder-risk-serious-side-effects-chloroquine-hydroxychloroquine  

Інфузії магнію значно зменшують цей побічний ефект.

 https://www.nutraingredients-asia.com/Article/2020/06/29/Singapore-COVID-19-study-Vitamin-B12-D-and-magnesium-supplementation-reduces-severity-in-older-patients .

Також існують дослідження, які доводять ефективність жиророзчинних вітамінів А, D і Е в боротьбі з коронавирусной інфекцією. Однак, говорити про їх ефективність в контексті внутрішньовенної вітамінної терапії не можна, оскільки зазначені вітаміни в цих дослідженнях приймалися орально. 

Відновлення організму після коронавирусной інфекції

Як видно з наведених вище досліджень, ослабленому організму після перенесеної коронавірусної інфекції не тільки можна, а й потрібно надавати вітамінну підтримку. Внутрішньовенні інфузії є найбільш швидким і ефективним методом усунення вітамінно-мінерального дисбалансу який виник внаслідок Covid-19 і допоможуть в найкоротші терміни відновитися, зміцнити імунітет і повернутися до активного способу життя. 

Крапельниця Детокс допоможе організму боротися з наслідками серйозної медикаментозної терапії під час хвороби, крапельниці Імунітет і відновлення заповнять вітамінно-мінеральні дефіцити для якнайшвидшого завершення запальних процесів, а “Коктейль Майерса” збереже в порядку загальне самопочуття, зокрема, якщо людина не впевнена, що перехворів саме вірусом Covid-19.

31.01.2021